O MNIE

Nazywam się Joanna Sztychmiler-Wdowiak, jestem położną. Bloga 9miesiecyincognito.pl prowadziłam wraz z koleżankami ze Studenckiego Koła Naukowego Embriologia na Gdański Uniwersytecie Medycznym.  Po zakończeniu studiów praca w szpitalu i własne doświadczenia związane z ciążą i porodem skłoniły mnie do otwarcia własnej Szkoły Rodzenia.

Moim ulubionym zajęciem jest pomoc mamą w okresie karmienia piersią. Sama karmię piersią synka i mimo, że jestem położną początki nie były łatwe, dlatego wiem, jak ważne jest wsparcie w tym aspekcie. Aktualnie przygotowuję się do egzaminu na Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBLC). Mam skończony kurs Edukatora Laktacyjnego oraz kurs Poradnictwo Laktacyjne Poziom Zaawansowany.

W trakcie ciąży borykałam się z różnymi trudnościami i mierzyłam z lękiem przed porodem. Praktycznie cały ten czas poświęciłam na szukaniu rzetelnych informacji i ich sprawdzeniu w rzeczywistości. Udało mi się również spotkać odpowiednich ludzi, którzy mi towarzyszyli w mojej edukacji przedporodowej i przyjmowali mój poród. Dzięki nim czułam się bezpiecznie i mogłam skupić na relacji z dzieckiem.

Odpowiednie przygotowanie, świadomość i ciągłe ćwiczenia sprawiły, że mój poród odbył się w domu, przebiegł dość sprawnie, ból był do zniesienia, a całość wspominam, jak jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Teraz chce się tym wszystkim podzielić z innymi kobietami w ciąży i ich osobami towarzyszącymi.

Zadzwoń i zapisz się na kurs! 🙂